طرح شهید بابایی
فراخوان رویداد کاوش
در ادامه برگزاری رویدادهای رقابتی مسئله‌محور ذیل طرح شهید بابایی، رویداد «کاوش» در حوزه کشاورزی برگزار می‌شود.
در این رویداد، با احصای نیاز در حوزه کشاورزی و گلخانه‌های آب‌کشت، مسائلی مطرح شده است که علاقه‌مندان می‌توانند با توجه به اصول و قوانین مربوطه، گروه تشکیل دهند و ضمن پیدا کردن راه‌حل مناسب برای مسئله، از جوایز این رویداد و مزایای طرح شهید بابایی بهره‌مند شوند.
فرایند رویداد رقابتی مسئله‌محور «کاوش» در سه مرحله صورت خواهد گرفت؛ در مرحله اول تیم‌های متقاضی، ضمن ثبت‌نام در وب‌گاه و غربال‌گری اولیه، با صورت مسئله به‌ طور کامل آشنا شده و در مرحله دوم در یک دوره توانمندسازی چهار ماهه (برگزاری دوره‌های آموزشی و مشاوره تخصصی کشاورزی و عمومی کسب‌وکار از سوی مربیان) شرکت می‌کنند تا در نهایت در یک فضای رقابتی، راه‌حل‌های خود را ارائه دهند.
میزان نور مصنوعی رشد گیاهان برگی و گیاهان دارویی از نظر مقدار زاویه تابش و نوع ال‌ای‌دی، میزان شدت نور در کاهش زمان تولید و بالابردن بهره‌وری در واحد سطح در سیستم گلخانه‌ای آب‌کشت ان‌اف‌تی، نوع تغذیه گیاهان برگی و گیاهان دارویی از نظر نوع و میزان مواد مغذی جهت رشد گیاه و همچنین کاهش زمان تولید و بالابردن بهره‌وری در واحد سطح در سیستم گلخانه‌ای آب‌کشت ان‌اف‌تی، از مهمترین صورت مسائل این این رویداد است.
مرحله نهایی این رویداد اسفندماه برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این رویداد تا سی‌ام آذرماه به سامانه این طرح مراجعه کنند.
رویداد ملی اقدام
با توجه به نقش خطیر مجلس در تقنین ، نظارت، ریل‌گذاری و اصلاح و ارتقای نظام اداری کشور، جهت بهره‌مندی از افکار و ایده‌های نوآورانه اندیشمندان و صاحب‌نظران و دانشجویان علاقه‌مند به این حوزه، رویداد «اقدام» یا «ارتقای قابلیت‌های دیوان‌سالاری از طریق مردمی‌سازی» برگزار می‌شود.
محورهای رویداد
ایجاد ساز و کارهای قانونی در جهت:
- استفاده از ظرفیت‌ گروه‌های جهادی و داوطلبانه در بخش عمومی
- استفاده از ظرفیت‌‌های مردم در تکمیل و به‌روزرسانی سامانه‌های دولت الکترونیکی
- استفاده از ظرفیت‌‌های مردم در راهبری عملکرد بخش عمومی
- استفاده از ظرفیت مردم در پیشگیری از فساد و ناکارآمدی در بخش عمومی
مزایا
- امتیاز فعالیت نخبگانی از بنیاد ملی نخبگان (در قالب طرح شهید بابایی) - جوایز نقدی برای تیم‌های برتر - ارتباط با گروه‌های تخصصی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی - امکان ادامه همکاری با مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی - اعطای گواهی رسمی
ثبت نام و ارسال ایده‌ها تا ۳۰ آبان در وب‌گاه رویداد: eghdamevent.mrc.ir
دفتر مطالعات مدیریت مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی
نشانی در ایتا https://eitaa.com/eghdam_event
نشانی در بله https://ble.ir/eghdam_event
نشانی رایانامه Eghdamevent@gmail.com
شماره تماس: 09034727684
@Eghdam_event
اطلاعیه
وبگاه رویداد

رویداد کاوش
با احصای نیاز در حوزه کشاورزی و گلخانه‌های آب‌کشت، مسائلی مطرح شده است که علاقمندان می‌توانند با توجه به اصول و قوانین مربوطه تشکیل گروه داده و ضمن ثبت نام در رویداد رقابتی مسئله‌محور با عنوان «کاوش» برای پیدا نمودن راه حل مناسب مسئله، تشکیل گروه داده و از جوایز رویداد و مزایای طرح شهید بابایی بهره‌مند شوند.
فرایند رویداد رقابتی مسئله‌محور با عنوان «کاوش» با محوریت گلخانه‌های آب‌کشت در سه مرحله صورت خواهد گرفت؛ در مرحله اول تیم‌های متقاضی، ضمن ثبت نام در وب‌گاه و غربال‌گری اولیه، با صورت مسئله به‌طور کامل آشنا شده و در مرحله دوم در یک دوره توانمندسازی چهار ماهه (برگزاری دوره‌های آموزشی و مشاوره تخصصی کشاورزی و عمومی کسب و کار از سوی مربیان) اقدام به فعالیت برای پیدا کردن راه حل مسئله می‌نمایند و در نهایت در مرحله سوم، در یک مسابقه علمی - کاربردی، در حضور داوران نسبت به ارائه راه حل‌ها اقدام می‌نمایند.
صورت مسائل:
میزان نور مصنوعی رشد گیاهان برگی و گیاهان دارویی از نظر مقدار زاویه تابش و نوع ال ای دی و میزان شدت نور در کاهش زمان تولید و بالابردن بهره وری در واحد سطح در سیستم گلخانه ای آب کشت ان اف تی؟ نوع تغذیه گیاهان برگی و گیاهان دارویی از نظر نوع و میزان مواد مغذی جهت رشد گیاه و کاهش زمان تولید و بالابردن بهره وری در واحد سطح در سیستم گلخانه ای آب کشت ان اف تی؟ ...
وبگاه رویداد
اطلاعیه
ثبت ‌نام رویداد رقابتی iAAA (مسابقه سالیانه هوش مصنوعی ایران)، در حوزه سلامت و پزشکی، با 5/4 میلیارد ریال جایزه برای تیم های برتر در چارچوب طرح شهید بابایی بنیاد ملی نخبگان آغاز شد.
مسابقه سالیانه هوش مصنوعی ایران (iAAA)، باهدف آشنایی، آموزش و ایجاد زمینه جذب و اشتغال علاقه‌مندان به فناوری هوش مصنوعی در کل کشور، در نظر دارد طی یک فرایند آموزشی و عملی رقابت‌محور به‌صورت حضوری و غیرحضوری، مهارت های لازم را به شرکت کنندگان ارائه دهد.
در این مسیر، بسیاری از فعالان و تصمیم‌گیران حوزه هوش مصنوعی، همراه برگزارکننده این رویداد (شرکت AIMedic) خواهند بود. پارک فناوری فردا، شرکت های وب، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شرکت نوروبیز، بانک فردا، نمایشگاه اینوتکس، شبکه فن‌بازار ملی ایران و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، بخشی از همراهان این مسابقه هستند.
فرایند این مسابقه 5 ماه است و شرکت کنندگان 80 ساعت آموزش نظری و 5/2 ماه آموزش عملی مسئله‌محور در زمینه های مختلف مرتبط با حوزه مسابقه را طی می کنند. در ادامه نیز مطالب مرتبط با ابزارهای کسب و کار را در وبینارها و سمینارهای مشخص‌شده، آموخته و با چالش‌های روز بیشتر آشنا خواهند شد. در این مسابقه به افراد فرصت داده می شود تا به صورت عملی با نیازهای واقعی حوزه هوش مصنوعی آشنا شده و به سمت ارائه راه‌کار برای این نیاز ها حرکت کنند. ارزیابی این افراد علاوه بر بررسی فعالیت های مختلف و آزمون های مورد نیاز و نظر سرپرست تیم در طی دوره، وارد مرحله داوری شده و هر تیم/ فرد بر اساس شاخص های مختلف امتیاز مشخصی دریافت می کند.
از دیگر مزایای این مسابقه، کسب امتیاز فعالیت نخبگانی از سوی بنیاد ملی نخبگان برای سه تیم برتر در قالب طرح شهید بابایی و امکان استخدام در شرکت های بزرگ صنعتی در حوزه هوش مصنوعی است؛ به طوری که افراد پس از طی کردن فرایند دوره آموزشی، بر اساس آموزش ها و توانمندی های فردی برای استخدام در شرکت ها معرفی و آماده می شوند.
شایان ذکر است متقاضیان ثبت نام می‌توانند از طريق شمارۀ تماس ۹۱۰۶۵۲۳۷-۰۲۱ و برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رویداد، از طريق شمارۀ تماس ۹۱۰۶۵۱۶۰-۰۲۱ (دبيرخانۀ اجرايي جایزه) و وب گاه مسابقه به نشانی IAAA.AI تا تاریخ ۳۰ آبان ماه اقدام نمایند.
اطلاعیه
فراخوان سومین رویداد بین‌المللی نوآوری اربعینی روشنا با شعار: نوآفرینی در افق نور اندیشکده راهبردی اربعین و شتابدهنده فرهنگی-مذهبی و اجتماعی شفق، با حمایت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور، در قالب طرح شهید بابایی بنیاد ملی نخبگان، برگزار می‌نمایند:
🔶 در سه بخش:
1-مدرسه-رویداد: شناسایی، رشد و رقابت ایده‌های نوآورانه اربعینی 2-رویداد حمایت: شناسایی و حمایت از محصولات و خدمات نوآورانه ارائه شده در اربعین 1401 3-رویداد روایت: اهدای جایزه به راویان و ثبت‌کنندگان ایده‌های نوآورانه در مسیر پیاده‌روی در اربعین 1401 🔶 محورهای موضوعی:
1-اربعین نورانی: ایده‌ها،‌ محصولات و خدمات مرتبط با معنویت، نورانیت و حوزة فرهنگی اربعین
2-اربعین شیرین: ایده‌ها، محصولات و خدمات مرتبط با امور رفاهی و خدماتی اربعین
3-اربعین الهام‌بخش: ایده‌ها، محصولات و خدمات ملهم از اربعین برای حکمرانی و سیاست‌گذاری بهتر
4-بخش ویژه: دانشگاه و اربعین:‌ ایده‌ها، محصولات و خدمات مرتبط مشارکت دانشگاهیان در اربعین
5-بخش ویژه: کودک و نوجوان و اربعین: ایده‌ها، محصولات و خدمات مرتبط با رشد کودک
نشانی وب گاه
اطلاعیه
بازیهای جدی یا هدفمند ( ،)Serious Gamesبخشی کلیدی از بازیهای دیجیتال هستند که ما را در آموزش، تبلیغات، درمان و سایر اهداف جدی یاری میکنند. توسعه این بازیها علاوه بر دانش فنی بازیسازی، مستلزم وجود دانش علمی تخصصی در حوزه موردنظر است و بر این اساس، بیش از هر شاخه دیگری در بازیسازی، به تحقیقوتوسعه و مطالعات دانشگاهی نیاز دارند. رویداد جامع جایزه بازیهای جدی، در ششمین دوره خود همچون دورههای گذشته تلاش میکند تا با برگزاری سه رویداد جشنواره بازی جدی سال ،1401هکاتون بازیهای جدی 1401و سمپوزیوم بازیهای جدی ،1401زیرساختهای علمی و صنعتی را برای توسعه بیشازپیش بازیهای جدی در کشور فراهم و حلقه های توسعه را از تحقیقات دانشگاهی تا تجاریسازی محصولات موجود در صنعت تقویت کند. جایزه بازیهای جدی 1401همچون ادوار گذشته، با حمایتهای مادی و شبکه بزرگی از حامیان و همکاران، فرصتی برای مشارکت در رشد بازیهای جدی در کشور است.
این دوره رویداد نیز همچون سالهای گذشته با نگاهی کلانتر نسبت به سرگرمیهای هدفمند، علاوه بر بازیهای دیجیتال، حامی سایر سرگرمیهای جدی همچون اتاق فرار، بازیهای رومیزی یا شبیهسازها هم خواهد بود. بر این اساس دبیرخانه SeGaP2022از تمامی بازیسازان و بازیپژوهان علاقهمند به تولید و مطالعه در حوزه سرگرمیهای جدی دعوت به عمل میآورد تا به این جمع بزرگ بپیوندند و بهعنوان عضوی از این شبکه همکاری در تولید مقالات، بازیها و بهاشتراکگذاری تجربیات مشارکت کنند
توضحیات رویداد
اطلاعیه
رقابت نخبگانی مساله محور دین و حکمرانی
ســند تحــول قــوه قضاییــه بــه عنــوان مســیریبــرای بهبــود ســاختار حکمرانــی قضایــی طراحــی شــده اســت. ایــن ســند در راســتای دســتیابی روزافــزون بــه عدالــت قضایــی در جمهـور ی اسـلامی شـامل مسـائل و مشـکلات مختلفــی اســت کــه بــر اســاس بررســیهای دقیــق بدســت آمــده اســت.
ضـرورت اسـتفاده از منابـع دینی در فهم مسـأله و تدویـن راهکارهـای عبـور از بحرانهـا ایجـاب میکنــد کــه حوزو یــان بــه عنــوان تحلیلگــر و طراحــان بخشــی از فرآیندهــای حــل مســائل مطروحــه قلمدادشــوند و ایــن بــدان معناســت کـه طـلاب و دانشـجویان علـوم دینـی در فرآینـد شناســایی مشــکل، ر یشــهیابی آن و ارائــه راهــکار بایــد بــه نقشآفرینــی و حضــور موثــر میدانــی بپردازنــد.
اندیشــکده دیــن و حکمرانــی بــا همــکار ی معاونــت راهبــردی قــوه قضاییــه در راســتای آشناســاز ی طــلاب علــوم دینــی بــا ضرورتهــای ورود بــه ایــن عرصــه و تجهیــز آنــان بــه مهارتهــای مــورد نیــاز در مســیر حــل مســائل، بــه برگــزار ی رو یــداد نخبگانــی حــل مسـائل حکمرانـی بـا رو یکـرد دینـی اقـدام کـرده اسـت کـه دومیـن دوره ایـن رو یـداد در تابسـتان 1401برگــزار گردیــد
توضحیات رویداد
ویدئو بخش اول
ویدئو بخش دوم
اطلاعیه
دومین دوره مسابقات ملی « ره‌نشان »
دومین دوره طرح رویدادهای رقابتي مسئله‌محور ره‌نشان با حضور دانشجویان و فارغ‌التحصیلان علاقه‌مند به انجام پروژه‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و صنعتی با حمایت بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی ریاست جمهوری برگزار می‌شود.
در دوره نخست این مسابقات، ۴۵۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور شرکت نمودند که در بازه زمانی ۵ ماهه مسابقات، بر روی ۵۶ پروژه تعریف شده از سوی ۳۸ شرکت فناور به رقابت پرداختند.
در دومین دوره این مسابقات، شرکت های فناور و صنعتی در پنج حوزه سلامت، حمل و نقل، مواد و معدن، هوشمندسازی و انرژی اقدام به تعریف پروژه نموده اند تا شرکت کنندگان ضمن ارزیابی اولیه و تیم‌سازی، وارد فاز حل مسئله و انجام این پروژه‌ها شوند.
شرکت در کارگاه‌های آموزش عمومی و تخصصی، کسب تجربه انجام پروژه‌های واقعی با کمک راهبران متخصص شرکت و تیم‌سازی از مزایای اصلی شرکت در این مسابقه می باشد.
تیم های برگزیده علاوه بر امتیاز فعالیت نخبگانی، از جوایز نقدی این مسابقات بهره‌مند خواهند شد
جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت رسمی ره نشان به آدرس Rahneshan.ir مراجعه نمایید.
دریافت فایل خلاصه برگزاری طرح
اطلاعیه
دومین رویداد بین المللی نوآوری های اربعینی «روشنا»
رویداد رقابتی مسئله محور «روشنا»، به همت مرکزنوآوری و اندیشکده راهبردی دانشگاه امام صادق(ع) و با حمایت بنیاد ملی نخبگان با هدف رشد و پرورش ایده‌های خلاقانه دانشجویان برای حل مسائل کنشگران و فعالان مرتبط با حرکت الهی اربعین برگزار می شود.
دانشجویان می توانند با تشکیل تیم‌های رقابتی و با توجه به مسائل مطرح شده در چهار محور «اربعین نورانی»، «اربعین الهام بخش»، «اربعین شیرین» و «بازگشت به اربعین» به رقابت بپردازند. دانشجویان در مسیر رویداد علاوه بر دریافت آموزش‌های تخصصی به صورت آنلاین، با کمک منتورهای خود به پرورش ایده، طراحی بوم کسب و کار و آمادگی برای شرکت در مرحله نهایی رویداد مشغول خواهند شد.
در پایان، تیم‌های برگزیده نیز علاوه بر بهره‌مندی از مزایای ویژه برگزیدگان طرح شهید بابایی بنیاد ملی نخبگان، می‌توانند از حمایت ویژه ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار برای سه تیم با انگیزه در مرحله اجراسازی ایده بهره مند گردند. همچنین تیم اول مبلغ ۱۰ میلیون تومان، تیم دوم مبلغ ۵ میلیون تومان و سه تیم سوم تا پنجم مبلغ ۲ میلیون تومان دریافت خواهند کرد.
علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت روشنا به نشانی rowshana40.ir علاوه بر کسب اطلاعات بیشتر؛ ایده های اربعینی خود را ثبت نمایند.
اطلاعیه
هکاتون بازی های جدی
هکاتون بازی‌های جدی یک رویداد بازی‌سازی سه روزه است که در تهران، تبریز و اصفهان برگزار خواهد شد. هکاتون امسال به‌عنوان یک رویداد رقابتی مسئله‌محور ذیل طرح شهید بابایی بنیاد ملی نخبگان قرار گرفته است موضوع استعدادیابی و توانمندسازی با رویکرد شناختی در شهرهای تهران، تبریز و اصفهان به‌صورت هم‌زمان برگزار خواهد شد و از بهترین بازی‌های رومیزی یا دیجیتالی این بخش تقدیر خواهد نمود. بنابراین افراد و تیم های علاقه مند می‌توانند نهایتاً تا روز جمعه مورخ ۲۳ مهر‌ماه ۱۴۰۰ برای بهره‌مندی از این فرصت و شرکت در رویداد به‌صورت فردی یا تیمی ثبت‌نام کنند.
قابل توجه است که به‌منظور توانمندسازی و آموزش شرکت‌کنندگان پیش از هکاتون، کارگاه‌های آموزشی تخصصی برگزار خواهد شد که پیش‌نیاز دریافت امتیاز نخبگی بنیاد ملی نخبگان و اجباری است. زمان کارگاه‌ها متعاقبا اعلام خواهد شد.
برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام، این لینک را کلیک کنید.
اطلاعیه
اندیشکده دین و حکمرانی برگزار می کند؛
رویداد دلیل؛ اولین رویداد نخبگانی حل مسائل حکمرانی با رویکرد دینی
مهلت ثبت نام: ۱۵ تیر الی ۲۵ تیر ۱۴۰۰
اگر می‌خواهید در حل مسائل بنیادین نظام اسلامی موثر و بخشی از ساختار جدید حل مسائل حکمرانی باشید، در این فراخوان شرکت کنید.
برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت ‌نام در رویداد به وبگاه زیر مراجعه کنید:
dinhokmrani.org
اطلاعیه
مرکز ترویج، رشد و نوآوری اسمارتک برگزار می کند:
کمپ رقابتی اسمارتک یک رقابت فشرده و در عین حال آموزشی در مدت ۴ ماه می باشد که شرکت کنندگان را گام به گام از فراگیری دانش تا رسیدن به کسب و کار در یک فضای رقابتی و چالش از نوع چالش های واقعی صنعت در حوزه هوش مصنوعی و فناوری های دیجیتال همراهی می کند. در این کمپ پس از گذراندن ۱۳۰ ساعت آموزش تخصصی هوش مصنوعی و مهارت های نرم و ۵۰ ساعت نشست تخصصی با مجموعه های فعال و دانش بنیان در زمینه هوش مصنوعی و فناوری های دیجیتال، وارد فضای تیم سازی و حل مساله شده و بر روی مسائل منتخب و واقعی موجود در صنعت تمرکز کرده و برای حل آن راه حل ارائه می دهند. در طول فرایند حل مساله منتور ها در کنار تیم ها حضور دارند و تیم ها را راهنمایی می کنند. پس از حل مساله، تیم ها راه حل خود را ارائه داده و داوری می شوند. سپس بهترین تیم ها پس از کسب امتیازات نخبگی و دریافت جوایز از صنعت جهت همکاری با صنعت و گرفتن حمایت های سرمایه گذاری انتخاب شده و روند کسب و کارشان شکل می گیرد.
برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام، این لینک را کلیک کنید.
اطلاعیه
رویداد ملی فرصت، با حمایت بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود.
رویداد رقابتی مسئله محور فرصت، به همت شرکت کاشف طوبی و با حمایت بنیاد ملی نخبگان و با اهداف متنوعی همچون آموزش و توانمندسازی دانشجویان مستعد، شبکه‌سازی میان دانشجویان صاحب ایده و مجموعه‌های سرمایه گذار و فناور، تلاش برای حل نیازهای صنعت و جامعه و تولید محصول برگزار می‌شود. در این دوره، دانشجویان با تشکیل تیمهای رقابتی و حضور در قطبهای صنعتی کشور، در پنج حوزۀ "کشاورزی نوین"، "اتوماسیون صنعتی"، "لوازم خانگی"، "سلامت و بهداشت" و "صنعت دریایی" به رقابت می‌پردازند. دانشجویان در مسیر رویداد علاوه بر دریافت آموزش‌های تخصصی ویژه، با فعالیت تیمی به پرورش ایده، طراحی صنعتی و ساخت محصول خود می‌پردازند. در پایان، تیم‌های برگزیده نیز علاوه بر بهره‌مندی از مزایای ویژه برگزیدگان طرح شهید بابایی بنیاد ملی نخبگان، می‌توانند سرمایۀ لازم برای ایجاد کسب و کار خود را جذب نمایند.
علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام، به وبگاه رویداد ملی فرصت به آدرس OppEvent.ir مراجعه نمایند.
اطلاعیه
رویداد رقابتی ایده‌نگاری بحران کرونا و مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ برگزار می‌شود
رویداد ایده‌نگاری بحران کرونا و مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ با حمایت بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود. این رویداد با هدف دستیابی به راهکارهای ممانعت از تأثیر بحران کرونا در مشارکت انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ و در محورهایی از قبیل "چالش‌های قانونی و حقوقی در برگزاری انتخابات"، "چالش‌های انتخابات الکترونیک"، چالش‌های نحوۀ ساماندهی حوزه‌های رأی‌دهی" و "چالش‌های نحوۀ رعایت پروتکل‌های بهداشتی" برگزار می‌شود. رویداد رقابتی ایده‌نگاری بحران کرونا و مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ به همت پژوهشکدۀ شورای نگهبان و با حمایت بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود. دانشجویان تمامی گرایش‌ها و مقاطع تحصیلی می‌توانند به صورت گروهی در این رویداد رقابتی شرکت نمایند. تیم‌های برگزیده از امتیاز فعالیت‌های نخبگانی و انعقاد قرارداد مشاوره در طرح پژوهشی مطالعات انتخابات بهره‌مند می‌گردند. علاقه‌مندان، به منظور ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب‌گاه رویداد به نشانی roydad1400.ir مراجعه نمایند.
اطلاعیه
اولین رقابت ربات های هوشمند صوتی برگزار می شود.
مسابقه‌یAI-BOT اولین رقابت ربات‌های هوشمند صوتی با حمایت بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود. این رویداد هدف شناسایی دانشجویان مستعد، آشنا سازی با مسائل صنعتی، توانمند سازی حول این مسائل، تیم سازی و اتصال این دانشجویان به مجموعه‌های فناور و صنعتی، توسط موسسه هدایت تخصصی رضوان شریف و با حمایت بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود. در این مسابقه شرکت کنندگان به صورت فردی و تیمی می‌توانند در دو حوزه‌ی سخت افزار و نرم افزار برای ساخت دستگاه دستیار هوشمند صوتی به صورت مجازی با هم به رقابت بپردازند. تجربه‌ی انجام یک پروژه‌ی واقعی، استفاده از کارگاه‌های آموزشی، امکان همکاری و سرمایه‌گذاری شرکت‌های حامی، ۸۰ میلیون تومان جایزه نقدی و اعطای امتیاز نخبگی جهت بهره‌‎مندی از تسهیلات بنیاد از اصلی‌ترین مزایای این مسابقه به شمار می‌رود. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب‌گاه مسابقه AI BOT به آدرس ai-bot.ir مراجعه نمایند.
اطلاعیه
سومین رویداد مسئله‌محور «ره نشان»برگزار می‌شود
سومین دوره از رویداد مسئله‌محور «ره نشان»، با حمایت بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود. این رویداد با هدف شناسایی دانشجویان مستعد، توانمندسازی حول مسائل صنعتی، تیم‌سازی و اتصال این دانشجویان به مجموعه‌های فناور، توسط موسسه هدایت تخصصی رضوان شریف و با حمایت بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود. در این دوره، دانشجویان با تشکیل تیم‌های رقابتی، در محورهای «آب و محیط زیست» ، «هوشمندسازی» ، «حمل و نقل» ، «انرژی» و «زیست فناوری»، با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و در پایان، تیم‌های برگزیده می‌توانند از مزایای ویژه برگزیدگان طرح شهید بابایی ، بهره‌مند شوند. علاقمندان، برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب‌گاه رویداد «ره نشان»، به آدرس rahneshan.ir مراجعه نمایند.
اطلاعیه
چهارمین رویداد هم‌زیستی برای حل مسائل عمومی کشور موسوم به "پیچ خط مشی"، با موضوع هم‌زیستی برای حل مسائل اجتماعی با محوریت مناطق آسیب‌دیده شهری (با اولویت محله هرندی تهران)، توسط بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و با حمایت بنیاد ملی نخبگان در قالب طرح شهید بابایی از ۲۱ تا ۲۳ مردادماه ۹۹ در باغ لارک شهر تهران برگزار می‌گردد. تیم‌های منتخب در رویداد از مزایایی چون دریافت جایزه نقدی ، گرنت پژوهشی ، حمایت از پیاده‌سازی طرح‌ها و دریافت امتیاز از بنیاد ملی نخبگان، بهره‌مند می‌گردند.

علاقه‌مندان، برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محورهای اعلامی، می‌توانند پرونده نظام مسائل رویداد را مطالعه و در صورت تمایل به شرکت در رویداد، به نشانی www.publicpolicylab.ir مراجعه و نسبت به ثبت‌نام خود، اقدام نمایند.