طرح شهید بابایی
اطلاعیه
رویداد ملی فرصت، با حمایت بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود.
رویداد رقابتی مسئله محور فرصت، به همت شرکت کاشف طوبی و با حمایت بنیاد ملی نخبگان و با اهداف متنوعی همچون آموزش و توانمندسازی دانشجویان مستعد، شبکه‌سازی میان دانشجویان صاحب ایده و مجموعه‌های سرمایه گذار و فناور، تلاش برای حل نیازهای صنعت و جامعه و تولید محصول برگزار می‌شود. در این دوره، دانشجویان با تشکیل تیمهای رقابتی و حضور در قطبهای صنعتی کشور، در پنج حوزۀ "کشاورزی نوین"، "اتوماسیون صنعتی"، "لوازم خانگی"، "سلامت و بهداشت" و "صنعت دریایی" به رقابت می‌پردازند. دانشجویان در مسیر رویداد علاوه بر دریافت آموزش‌های تخصصی ویژه، با فعالیت تیمی به پرورش ایده، طراحی صنعتی و ساخت محصول خود می‌پردازند. در پایان، تیم‌های برگزیده نیز علاوه بر بهره‌مندی از مزایای ویژه برگزیدگان طرح شهید بابایی بنیاد ملی نخبگان، می‌توانند سرمایۀ لازم برای ایجاد کسب و کار خود را جذب نمایند.
علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام، به وبگاه رویداد ملی فرصت به آدرس OppEvent.ir مراجعه نمایند.
اطلاعیه
رویداد رقابتی ایده‌نگاری بحران کرونا و مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری 1400 برگزار می‌شود
رویداد ایده‌نگاری بحران کرونا و مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری 1400 با حمایت بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود. این رویداد با هدف دستیابی به راهکارهای ممانعت از تأثیر بحران کرونا در مشارکت انتخابات ریاست جمهوری 1400 و در محورهایی از قبیل "چالش‌های قانونی و حقوقی در برگزاری انتخابات"، "چالش‌های انتخابات الکترونیک"، چالش‌های نحوۀ ساماندهی حوزه‌های رأی‌دهی" و "چالش‌های نحوۀ رعایت پروتکل‌های بهداشتی" برگزار می‌شود. رویداد رقابتی ایده‌نگاری بحران کرونا و مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری 1400 به همت پژوهشکدۀ شورای نگهبان و با حمایت بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود. دانشجویان تمامی گرایش‌ها و مقاطع تحصیلی می‌توانند به صورت گروهی در این رویداد رقابتی شرکت نمایند. تیم‌های برگزیده از امتیاز فعالیت‌های نخبگانی و انعقاد قرارداد مشاوره در طرح پژوهشی مطالعات انتخابات بهره‌مند می‌گردند. علاقه‌مندان، به منظور ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب‌گاه رویداد به نشانی roydad1400.ir مراجعه نمایند.
اطلاعیه
اولین رقابت ربات های هوشمند صوتی برگزار می شود.
مسابقه‌یAI-BOT اولین رقابت ربات‌های هوشمند صوتی با حمایت بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود. این رویداد هدف شناسایی دانشجویان مستعد، آشنا سازی با مسائل صنعتی، توانمند سازی حول این مسائل، تیم سازی و اتصال این دانشجویان به مجموعه‌های فناور و صنعتی، توسط موسسه هدایت تخصصی رضوان شریف و با حمایت بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود. در این مسابقه شرکت کنندگان به صورت فردی و تیمی می‌توانند در دو حوزه‌ی سخت افزار و نرم افزار برای ساخت دستگاه دستیار هوشمند صوتی به صورت مجازی با هم به رقابت بپردازند. تجربه‌ی انجام یک پروژه‌ی واقعی، استفاده از کارگاه‌های آموزشی، امکان همکاری و سرمایه‌گذاری شرکت‌های حامی، 80 میلیون تومان جایزه نقدی و اعطای امتیاز نخبگی جهت بهره‌‎مندی از تسهیلات بنیاد از اصلی‌ترین مزایای این مسابقه به شمار می‌رود. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب‌گاه مسابقه AI BOT به آدرس ai-bot.ir مراجعه نمایند.
اطلاعیه
سومین رویداد مسئله‌محور «ره نشان»برگزار می‌شود
سومین دوره از رویداد مسئله‌محور «ره نشان»، با حمایت بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود. این رویداد با هدف شناسایی دانشجویان مستعد، توانمندسازی حول مسائل صنعتی، تیم‌سازی و اتصال این دانشجویان به مجموعه‌های فناور، توسط موسسه هدایت تخصصی رضوان شریف و با حمایت بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود. در این دوره، دانشجویان با تشکیل تیم‌های رقابتی، در محورهای «آب و محیط زیست» ، «هوشمندسازی» ، «حمل و نقل» ، «انرژی» و «زیست فناوری»، با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و در پایان، تیم‌های برگزیده می‌توانند از مزایای ویژه برگزیدگان طرح شهید بابایی ، بهره‌مند شوند. علاقمندان، برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب‌گاه رویداد «ره نشان»، به آدرس rahneshan.ir مراجعه نمایند.
اطلاعیه
چهارمین رویداد هم‌زیستی برای حل مسائل عمومی کشور موسوم به "پیچ خط مشی"، با موضوع هم‌زیستی برای حل مسائل اجتماعی با محوریت مناطق آسیب‌دیده شهری (با اولویت محله هرندی تهران)، توسط بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و با حمایت بنیاد ملی نخبگان در قالب طرح شهید بابایی از ۲۱ تا ۲۳ مردادماه ۹۹ در باغ لارک شهر تهران برگزار می‌گردد. تیم‌های منتخب در رویداد از مزایایی چون دریافت جایزه نقدی ، گرنت پژوهشی ، حمایت از پیاده‌سازی طرح‌ها و دریافت امتیاز از بنیاد ملی نخبگان، بهره‌مند می‌گردند.

علاقه‌مندان، برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محورهای اعلامی، می‌توانند پرونده نظام مسائل رویداد را مطالعه و در صورت تمایل به شرکت در رویداد، به نشانی www.publicpolicylab.ir مراجعه و نسبت به ثبت‌نام خود، اقدام نمایند.