طرح شهید بابایی
اطلاعیه
دومین دوره مسابقات ملی « ره‌نشان »
دومین دوره طرح رویدادهای رقابتي مسئله‌محور ره‌نشان با حضور دانشجویان و فارغ‌التحصیلان علاقه‌مند به انجام پروژه‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و صنعتی با حمایت بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی ریاست جمهوری برگزار می‌شود.
در دوره نخست این مسابقات، ۴۵۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور شرکت نمودند که در بازه زمانی ۵ ماهه مسابقات، بر روی ۵۶ پروژه تعریف شده از سوی ۳۸ شرکت فناور به رقابت پرداختند.
در دومین دوره این مسابقات، شرکت های فناور و صنعتی در پنج حوزه سلامت، حمل و نقل، مواد و معدن، هوشمندسازی و انرژی اقدام به تعریف پروژه نموده اند تا شرکت کنندگان ضمن ارزیابی اولیه و تیم‌سازی، وارد فاز حل مسئله و انجام این پروژه‌ها شوند.
شرکت در کارگاه‌های آموزش عمومی و تخصصی، کسب تجربه انجام پروژه‌های واقعی با کمک راهبران متخصص شرکت و تیم‌سازی از مزایای اصلی شرکت در این مسابقه می باشد.
تیم های برگزیده علاوه بر امتیاز فعالیت نخبگانی، از جوایز نقدی این مسابقات بهره‌مند خواهند شد
جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت رسمی ره نشان به آدرس Rahneshan.ir مراجعه نمایید.
اطلاعیه
دومین رویداد بین المللی نوآوری های اربعینی «روشنا»
رویداد رقابتی مسئله محور «روشنا»، به همت مرکزنوآوری و اندیشکده راهبردی دانشگاه امام صادق(ع) و با حمایت بنیاد ملی نخبگان با هدف رشد و پرورش ایده‌های خلاقانه دانشجویان برای حل مسائل کنشگران و فعالان مرتبط با حرکت الهی اربعین برگزار می شود.
دانشجویان می توانند با تشکیل تیم‌های رقابتی و با توجه به مسائل مطرح شده در چهار محور «اربعین نورانی»، «اربعین الهام بخش»، «اربعین شیرین» و «بازگشت به اربعین» به رقابت بپردازند. دانشجویان در مسیر رویداد علاوه بر دریافت آموزش‌های تخصصی به صورت آنلاین، با کمک منتورهای خود به پرورش ایده، طراحی بوم کسب و کار و آمادگی برای شرکت در مرحله نهایی رویداد مشغول خواهند شد.
در پایان، تیم‌های برگزیده نیز علاوه بر بهره‌مندی از مزایای ویژه برگزیدگان طرح شهید بابایی بنیاد ملی نخبگان، می‌توانند از حمایت ویژه ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار برای سه تیم با انگیزه در مرحله اجراسازی ایده بهره مند گردند. همچنین تیم اول مبلغ ۱۰ میلیون تومان، تیم دوم مبلغ ۵ میلیون تومان و سه تیم سوم تا پنجم مبلغ ۲ میلیون تومان دریافت خواهند کرد.
علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت روشنا به نشانی rowshana40.ir علاوه بر کسب اطلاعات بیشتر؛ ایده های اربعینی خود را ثبت نمایند.
اطلاعیه
هکاتون بازی های جدی
هکاتون بازی‌های جدی یک رویداد بازی‌سازی سه روزه است که در تهران، تبریز و اصفهان برگزار خواهد شد. هکاتون امسال به‌عنوان یک رویداد رقابتی مسئله‌محور ذیل طرح شهید بابایی بنیاد ملی نخبگان قرار گرفته است موضوع استعدادیابی و توانمندسازی با رویکرد شناختی در شهرهای تهران، تبریز و اصفهان به‌صورت هم‌زمان برگزار خواهد شد و از بهترین بازی‌های رومیزی یا دیجیتالی این بخش تقدیر خواهد نمود. بنابراین افراد و تیم¬های علاقه¬مند می‌توانند نهایتاً تا روز جمعه مورخ ۲۳ مهر‌ماه ۱۴۰۰ برای بهره‌مندی از این فرصت و شرکت در رویداد به‌صورت فردی یا تیمی ثبت‌نام کنند.
قابل توجه است که به‌منظور توانمندسازی و آموزش شرکت‌کنندگان پیش از هکاتون، کارگاه‌های آموزشی تخصصی برگزار خواهد شد که پیش‌نیاز دریافت امتیاز نخبگی بنیاد ملی نخبگان و اجباری است. زمان کارگاه‌ها متعاقبا اعلام خواهد شد.
برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام، این لینک را کلیک کنید.
اطلاعیه
اندیشکده دین و حکمرانی برگزار می کند؛
رویداد دلیل؛ اولین رویداد نخبگانی حل مسائل حکمرانی با رویکرد دینی
مهلت ثبت نام: ۱۵ تیر الی ۲۵ تیر ۱۴۰۰
اگر می‌خواهید در حل مسائل بنیادین نظام اسلامی موثر و بخشی از ساختار جدید حل مسائل حکمرانی باشید، در این فراخوان شرکت کنید.
برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت ‌نام در رویداد به وبگاه زیر مراجعه کنید:
dinhokmrani.org
اطلاعیه
مرکز ترویج، رشد و نوآوری اسمارتک برگزار می کند:
کمپ رقابتی اسمارتک یک رقابت فشرده و در عین حال آموزشی در مدت ۴ ماه می باشد که شرکت کنندگان را گام به گام از فراگیری دانش تا رسیدن به کسب و کار در یک فضای رقابتی و چالش از نوع چالش های واقعی صنعت در حوزه هوش مصنوعی و فناوری های دیجیتال همراهی می کند. در این کمپ پس از گذراندن ۱۳۰ ساعت آموزش تخصصی هوش مصنوعی و مهارت های نرم و ۵۰ ساعت نشست تخصصی با مجموعه های فعال و دانش بنیان در زمینه هوش مصنوعی و فناوری های دیجیتال، وارد فضای تیم سازی و حل مساله شده و بر روی مسائل منتخب و واقعی موجود در صنعت تمرکز کرده و برای حل آن راه حل ارائه می دهند. در طول فرایند حل مساله منتور ها در کنار تیم ها حضور دارند و تیم ها را راهنمایی می کنند. پس از حل مساله، تیم ها راه حل خود را ارائه داده و داوری می شوند. سپس بهترین تیم ها پس از کسب امتیازات نخبگی و دریافت جوایز از صنعت جهت همکاری با صنعت و گرفتن حمایت های سرمایه گذاری انتخاب شده و روند کسب و کارشان شکل می گیرد.
برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام، این لینک را کلیک کنید.
اطلاعیه
رویداد ملی فرصت، با حمایت بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود.
رویداد رقابتی مسئله محور فرصت، به همت شرکت کاشف طوبی و با حمایت بنیاد ملی نخبگان و با اهداف متنوعی همچون آموزش و توانمندسازی دانشجویان مستعد، شبکه‌سازی میان دانشجویان صاحب ایده و مجموعه‌های سرمایه گذار و فناور، تلاش برای حل نیازهای صنعت و جامعه و تولید محصول برگزار می‌شود. در این دوره، دانشجویان با تشکیل تیمهای رقابتی و حضور در قطبهای صنعتی کشور، در پنج حوزۀ "کشاورزی نوین"، "اتوماسیون صنعتی"، "لوازم خانگی"، "سلامت و بهداشت" و "صنعت دریایی" به رقابت می‌پردازند. دانشجویان در مسیر رویداد علاوه بر دریافت آموزش‌های تخصصی ویژه، با فعالیت تیمی به پرورش ایده، طراحی صنعتی و ساخت محصول خود می‌پردازند. در پایان، تیم‌های برگزیده نیز علاوه بر بهره‌مندی از مزایای ویژه برگزیدگان طرح شهید بابایی بنیاد ملی نخبگان، می‌توانند سرمایۀ لازم برای ایجاد کسب و کار خود را جذب نمایند.
علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام، به وبگاه رویداد ملی فرصت به آدرس OppEvent.ir مراجعه نمایند.
اطلاعیه
رویداد رقابتی ایده‌نگاری بحران کرونا و مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ برگزار می‌شود
رویداد ایده‌نگاری بحران کرونا و مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ با حمایت بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود. این رویداد با هدف دستیابی به راهکارهای ممانعت از تأثیر بحران کرونا در مشارکت انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ و در محورهایی از قبیل "چالش‌های قانونی و حقوقی در برگزاری انتخابات"، "چالش‌های انتخابات الکترونیک"، چالش‌های نحوۀ ساماندهی حوزه‌های رأی‌دهی" و "چالش‌های نحوۀ رعایت پروتکل‌های بهداشتی" برگزار می‌شود. رویداد رقابتی ایده‌نگاری بحران کرونا و مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ به همت پژوهشکدۀ شورای نگهبان و با حمایت بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود. دانشجویان تمامی گرایش‌ها و مقاطع تحصیلی می‌توانند به صورت گروهی در این رویداد رقابتی شرکت نمایند. تیم‌های برگزیده از امتیاز فعالیت‌های نخبگانی و انعقاد قرارداد مشاوره در طرح پژوهشی مطالعات انتخابات بهره‌مند می‌گردند. علاقه‌مندان، به منظور ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب‌گاه رویداد به نشانی roydad1400.ir مراجعه نمایند.
اطلاعیه
اولین رقابت ربات های هوشمند صوتی برگزار می شود.
مسابقه‌یAI-BOT اولین رقابت ربات‌های هوشمند صوتی با حمایت بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود. این رویداد هدف شناسایی دانشجویان مستعد، آشنا سازی با مسائل صنعتی، توانمند سازی حول این مسائل، تیم سازی و اتصال این دانشجویان به مجموعه‌های فناور و صنعتی، توسط موسسه هدایت تخصصی رضوان شریف و با حمایت بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود. در این مسابقه شرکت کنندگان به صورت فردی و تیمی می‌توانند در دو حوزه‌ی سخت افزار و نرم افزار برای ساخت دستگاه دستیار هوشمند صوتی به صورت مجازی با هم به رقابت بپردازند. تجربه‌ی انجام یک پروژه‌ی واقعی، استفاده از کارگاه‌های آموزشی، امکان همکاری و سرمایه‌گذاری شرکت‌های حامی، ۸۰ میلیون تومان جایزه نقدی و اعطای امتیاز نخبگی جهت بهره‌‎مندی از تسهیلات بنیاد از اصلی‌ترین مزایای این مسابقه به شمار می‌رود. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب‌گاه مسابقه AI BOT به آدرس ai-bot.ir مراجعه نمایند.
اطلاعیه
سومین رویداد مسئله‌محور «ره نشان»برگزار می‌شود
سومین دوره از رویداد مسئله‌محور «ره نشان»، با حمایت بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود. این رویداد با هدف شناسایی دانشجویان مستعد، توانمندسازی حول مسائل صنعتی، تیم‌سازی و اتصال این دانشجویان به مجموعه‌های فناور، توسط موسسه هدایت تخصصی رضوان شریف و با حمایت بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود. در این دوره، دانشجویان با تشکیل تیم‌های رقابتی، در محورهای «آب و محیط زیست» ، «هوشمندسازی» ، «حمل و نقل» ، «انرژی» و «زیست فناوری»، با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و در پایان، تیم‌های برگزیده می‌توانند از مزایای ویژه برگزیدگان طرح شهید بابایی ، بهره‌مند شوند. علاقمندان، برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب‌گاه رویداد «ره نشان»، به آدرس rahneshan.ir مراجعه نمایند.
اطلاعیه
چهارمین رویداد هم‌زیستی برای حل مسائل عمومی کشور موسوم به "پیچ خط مشی"، با موضوع هم‌زیستی برای حل مسائل اجتماعی با محوریت مناطق آسیب‌دیده شهری (با اولویت محله هرندی تهران)، توسط بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و با حمایت بنیاد ملی نخبگان در قالب طرح شهید بابایی از ۲۱ تا ۲۳ مردادماه ۹۹ در باغ لارک شهر تهران برگزار می‌گردد. تیم‌های منتخب در رویداد از مزایایی چون دریافت جایزه نقدی ، گرنت پژوهشی ، حمایت از پیاده‌سازی طرح‌ها و دریافت امتیاز از بنیاد ملی نخبگان، بهره‌مند می‌گردند.

علاقه‌مندان، برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محورهای اعلامی، می‌توانند پرونده نظام مسائل رویداد را مطالعه و در صورت تمایل به شرکت در رویداد، به نشانی www.publicpolicylab.ir مراجعه و نسبت به ثبت‌نام خود، اقدام نمایند.