طرح شهید بابایی
بنیاد ملی نخبگان، در راستای ارتقای «زیست‌بوم علم – فناوری – اقتصاد و مدیریت» کشور و افزایش اثرگذاری اجتماع نخبگانی کشور بر این زیست‌بوم، از توسعه رویدادهای رقابتی مسئله‌محور که حول مسائل صنعت و جامعه شکل می‌گیرند، در قالب «طرح شهید بابایی» حمایت می‌کند.
در این خصوص، بنیاد از تمام مجموعه‌های دولتی و غیردولتی که توانایی «مسئله‌یابی ، ارتباط با صاحبان مسائل ، برگزاری رویداد رقابتی (حاوی دوره‌های توانمندسازی و تیم‌سازی و انجام داوری علمی و قابل دفاع) و پیگیری نتایج کار تیم‌های برگزیده رویداد» را دارند، دعوت می‌نماید پس از توافق با صاحبان مسائل و تمهید مقدمات برگزاری رویداد، با تکمیل کاربرگ معرفی رویداد و ارسال آن به همراه نامه‌ای خطاب به معاونت مستعدان و آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان (به نشانی: تهران، خیابان آزادی، بین خیابان‌های رودکی و شهید نواب صفوی، پلاک 209) یا به بنیاد نخبگان استان محل استقرار برگزارکننده رویداد، درخواست خود را برای بررسی رویداد در چارچوب مقررات طرح شهید بابایی و برخورداری از مزایای طرح، اعلام نمایند.
برخی از این مزایا عبارتند از:
  1. تشویق دانشجویان برتر دانشگاه‌های کشور برای شرکت در رویداد، با اعطای «کمک‌هزینۀ شرکت در رویدادهای رقابتی مسئله‌محور دارای عنوان طرح شهید بابایی»؛
  2. اعطای امتیاز فعالیت نخبگانی به همه اعضای تیم‌های برگزیده رویداد، برای بهره‌مندی از سایر تسهیلات بنیاد؛
  3. حمایت همه‌جانبه بنیاد از نهاد برگزارکننده رویداد، از طریق اعتباردهی و تبلیغ رویداد در اجتماع نخبگانی و ترغیب این اجتماع برای حضور در رویداد، اعطای کمک‌هزینه برگزاری رویداد و معرفی رویداد به نهادهای دولتی و غیردولتی مد نظر برگزارکننده برای حمایت و مشارکت.
- برای مشاهده فهرست وظایف برگزارکنندگان رویداد، اینجا را کلیک نمایید.
دبیرخانۀ شورای راهبری
طرح توسعۀ رویدادهای رقابتی مسئله‌محور (طرح شهید بابایی)
بنیاد ملی نخبگان